Kojarzycie nieszczęśliwie zakochaną, puszystą blondynkę o imieniu Bridget? Ekranizacja jej dziennika zrobiła furorę na całym świecie. Nic dziwnego, że producenci przypomnieli sobie o Bridget wiele lat po jej sukcesie. Po 12 latach fani sympatycznej Bridget Jones będą mogli zobaczyć co słychać u ich idolki, a przez tyle lat trochę się u niej pozmienia, bo ….zajdzie w ciążę. Tylko tyle wiemy. Nikt nie wie z kim. Fakt ojca był tak ukrywany przez producentów, że nagrali specjalnie trzy zakończenia filmu, aby nawet ekipa filmowa nie znała finału. Grono wtajemniczonych jest na prawdę małe, ale powiększy się, gdy we wrześniu „Bridget Jones Baby” wejdzie do kin :-)
Ja obawiam się tylko tego, że po licznych zmianach urody jakie ma na koncie Renée Zellweger, możemy naszej Bridget nie poznać. Na pewno nie poznamy Daniela Cleavera, ponieważ nie będzie nim już Hugh Grant, ale czasami zmiany wychodzą na lepsze :-)

Kolejną szaloną premierą, która trochę namiesza w świecie polskiego filmu to „Smoleńsk”. Tak, tak, tragedia narodowa doczekała się własnej ekranizacji i czeka na premierę. Póki co, jest nieco tajemniczo, bo sponsor chciał pozostać anonimowy – dlatego też ciężko stwierdzić którą stronę politycznych potyczek film poprze. Czy tragedia w Smoleńsku to był atak czy nieszczęśliwy wypadek? Pożyjemy, zobaczymy. Jedno jest pewne – film namiesza w sferze polityki i nie zostanie oceniony przez pryzmat doboru aktorów, świetnych ujęć czy muzyki. Zostanie oceniony czysto politycznie, przez każdego Polaka. A szkoda …
Film nie ujrzał światła dziennego, a już budzi ogromne kontrowersje. Data jego premiery została przesunięta na termin nieokreślony. Ta sytuacja doczekała się nawet komentarza Andrzeja Saramonowicza, która jednoznacznie daje do zrozumienia, że walka poglądów politycznych się zaczyna… Ruszyła machina ;-)

„Ponieważ większość z Państwa nie zajmuje się robieniem filmów, możecie mieć kłopot ze zrozumieniem sensu tego, co powiedział pan Pawlicki. Jeśli na kilka zaledwie dni przed premierą producent wycofuje film, powołując się na „trudności przy realizacji filmu i stopień technologicznego skomplikowania”, w mojej ocenie (oczywiście mogę się mylić, to tylko próba odczytania tego osobliwego komunikatu) oznacza to mniej więcej tyle: „ktoś bardzo ważny, ktoś, od kogo wiele w Polsce zależy, a komu z powodów osobistych szalenie zależało na tym filmie, obejrzał go na pokazie przedpremierowym i tak nas zrąbał od stóp do głów, że nam ze strachu buty pospadały, a teraz w panice zastanawiamy się, co dokręcić i jak przemontować, rany boskie, na co nam to było, ten lęk, który nam teraz towarzyszy, nie jest wart kasy, którą zarobiliśmy na produkcji, ojojoj, ojojoj, ojojoj!”.

– Andrzej Saramonowicz o przesunięciu daty premiery filmu „Smoleńsk”

JK Rowling również naszykowała dla nas zaskoczenie. W jej przypadku to będzie niewątpliwie miła niespodzianka. Napisała scenariusz do filmu ” Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć”, który będziemy mogli obejrzeć 18 listopada. Film to nie prequel ani sequel „Harrego Pottera”. Jest to zupełnie odmienna historia osadzona w tym samym świecie co historia małego czarodzieja. Prawdziwi fani Harrego powinni wiedzieć, że książka o takim tytule była podręcznikiem dla pierwszoklasistów Hogwartu. Magizoolog Newt Skamander jest autorem tego podręcznika i to właśnie on będzie głównym bohaterem nowego filmu Rowling. W jego rolę wcieli się Eddie Redmayne, którego osobiście kocham za rolę Hawkinga w „Teorii wszystkiego”. W filmie wystąpią m.in. Collin Farrell oraz Ron Perlman. Zapowiada się ciekawa historia…

Swoją drogą, trzeba przyznać, że Rowling jest genialna w tworzeniu historii i powieści. Czy w historii literatury zdarzył się przypadek w którym autorka pisała książkę, która była podręcznikiem w innej jej powieści? JK Rowling sama w sobie jest magiczna :-) Każda jej powieść jest skazana na sukces – jak nie serial, to film :-)
Chyba sięgnę po „Fantastyczne…”. Ciekawi Was historia z tej książki czy wolicie perypetie ciężarnej Bridget? ;-)