Istnieje przeświadczenie, że mężczyźni są z Marsa, kobiety z Wenus. Patrząc na różnice jakie nas dzielą to rzeczywiście można odnieść wrażenie, że jesteśmy z dwóch różnych światów. Jednak ta teza, głosi również, że kobiety na Wenus żyją ze sobą w zgodzie.
Wenus na pewno nie jest na naszej planecie Ziemi, bo tutaj współpraca kobiet czy solidarność jajników to mit na miarę Smoka Wawelskiego.

Zastanawiam skąd się to wzięło, że kobiety – zwłaszcza te w wieku pomaturalnym, na studiach- są dla siebie okropne. Do dzisiaj pamiętam, że na studiach najbardziej nie mogłam dogadać się właśnie z młodymi kobietami, były wredne, fałszywe i wiecznie szukały sposobu jak podłożyć innej nogę. Przyjaźniłam się tylko z jedną osobą i dzięki Bogu, że odnalazłyśmy się wśród tych wrednych istot. Przyjaźń trwa do dzisiaj, ale to temat na inną notkę.

pretty-woman-635245_1920

A dla facetów? Dla facetów każda miła. O co chodzi? Nawet te zajęte, które nie powinny myśleć w kategoriach „ten samiec może powiększać ze mną gatunek”.
Na notkę wzięło mnie, ponieważ wpadłam przypadkiem na Bezlitosne Kobiety na Facebooku, a tam pod jednym, idiotycznym obrazkiem rozpętała się burza.
Poszło o makijaż. Te co zdjęcia profilowe mają wyretuszowane do granic możliwości z idealną fryzurą, brwią i dzióbkiem wyśmiewały się z szarych myszek, które się nie malują. O co kur..czę chodzi? Jak chcę to się maluję, jak nie to nie. Nic do tego żadnej nieznajomej z Facebooka. Te, które za makijażem nie przepadają, obrażały te, które mogły pochwalić się idealnymi zdjęciami profilowymi.
„Szare myszki” vs. „Plastiki” – dziewczyny same się tak nazwały, to nie ja wymyśliłam te nazwy.
Kto wygrał? Hmm, myślę, że ja.
Wrzucanie sobie i ocenianie się po jednym zdjęciu jest dla mnie idiotyczne, jeśli to robię to zazwyczaj wobec osób, które robią to innym, słabszym od siebie ;-) Nie wczuwam się. Jeśli ktoś wyzwie mnie od Paszteta, to po pierwsze wiem, że podczas zażartej dyskusji nie powie o mnie nic miłego, choćbym była MISS WSZECHŚWIATA, a po drugie, skoro używa argumentów wizerunkowych to wiem, że nic mądrego nie ma do powiedzenia i albo kończę konwersacje, albo oznajmiam mu o tym i kończę.
Wygrałam ja, bo nie dałam się wciągnąć w głupie rozważania umalowanych i nieumalowanych panienek, które twierdzą, że robią to dla siebie, a trzy komentarze niżej używają argumentu, że na nie przynajmniej spoglądają faceci, bo są zadbane i się malują. o.O

Oczy szczypią, mózg płonie, a ja wciąż zastanawiam się co z moimi jajnikami się stało, że pragną tylko kultury na forach? Żadnej zemsty, żadnego dogryzania na temat wyglądu. Po prostu – kultury.

 

Generalnie jest to temat na dłuższą notkę…

 

Reklamy