Dwie notki temu broniłam polskości, dzisiaj jest mi za nią wstyd. Nie tyle za polskość, co za obywateli mego kraju.

Prezydent klęknął honorując generała Janusza Brochwicza-Lewińskiego, a my – niezadowoleni. „Kto to jest? Nikt się takim zachowaniem nie zachwycił” blebleble. Wieczne niezadowolenie i wykrzywienie gęb. Niedługo zostanie nam tak na stałe. Wykrzywione gęby będą się mijać na ulicy, ponieważ prezydent klęknął przed generałem na wózku inwalidzkim. Co on wyprawia? To wszystko jest pod publiczkę. Fałszywiec.

Moi Drodzy,
Każde zachowanie, każdego prezydenta jest „pod publiczkę”. Niektórzy zachowania mają wyuczone, wręcz wyryte na pamięć i czasami się zapominają i zamiast kultury – wychodzi z nich słoma.  Niektórzy mają kulturę i klasę wrodzoną. Bywa różnie, ale prezydent zawsze powinien się dobrze zachowywać, a już na pewno „pod publiczkę” przed kamerami, gazetami i obywatelami. Od tego jest. Ma funkcję reprezentatywną, więc jak ma się zachowywać? Jak burak? Buraków już w sejmie wystarczy! Z drugiej strony, prezydent reprezentuje kraj, a dokładniej obywateli, więc może nasz polski Prezydent powinien zachowywać się jak burak? Wnioski te nasuwają się same. Skoro ma reprezentować nas z klasą, to my musimy się zacząć tak zachowywać, bo póki co w internecie widzę tylko samo buractwo. Panie Prezydencie, może czas zacząć godnie reprezentować kraj i zacząć zachowywać się jak jego obywatele? To dopiero byłaby heca!

Dla mnie gest Andrzeja Dudy to klasa i wysoka kultura. Nie będę go tutaj wybielać, ani bronić, bo miał kilka swoich wpadek, ale na prawdę jestem z niego zadowolona. Potrafi się chłop zachować. Nie lubię PiS-u, ani PO. Prezydenta oceniam przez pryzmat „bycia człowiekiem”, a nie przez pryzmat partii politycznej z której się wywodzi. Może dlatego potrafię być w miarę obiektywna?
Dlaczego inni tak nie potrafią? Czy nie byłoby lepiej, gdyby przy ocenie kultury Andrzeja Dudy schowaliby nienawiść do PiS-u w kieszeń? Zacznijmy oceniać obiektywnie, sprawiedliwie, a nie poprzez nienawiść. Wtedy nam wszystkim będzie  żyć się lepiej, ponieważ będziemy potrafili realnie ocenić sytuację, a nie przez mgłę złych emocji.
Nienawiść nigdzie nie prowadzi.

P.S. Poziom znajomości przez Polaków etykiety i dobrych manier jest wstrząsający.

Szybka ściągawka dla niewiedzących.
1. W sytuacji spotkania biznesowego/oficjalnego to nie kobieta pierwsza się wita, tylko ten kto jest wyżej postawiony. (To odnośnie sytuacji na froncie Kopacz – Duda, to Prezydent zachował się źle, gdy nie przywitał się z Ewą Kopacz)
2. Całowanie w rękę jest ok tylko wtedy, gdy zainteresowana sama podaje rękę, ale nigdy nie powinna jej podawać „pod gołym niebem”, ponieważ całowanie na zewnątrz jest nietaktem. (Sytuacja spotkania Komorowskich z Dudami. Ludzie wrzucali na Bronisława Komorowskiego, że zachował się jak prostak, ponieważ nie pocałował Pani Dudy w rękę, podczas gdy Prezydent Duda właśnie całował w rękę Panią Komorowską. Tutaj nietakt był ze strony  Pani Komorowskiej, ponieważ ona wystawiła rękę Andrzejowi Dudzie, a byli wtedy na dworze!)
3. Przy wchodzeniu do windy nie obowiązuje zasada przepuszczania w drzwiach pań. (To tak na przyszłość)

Reklamy