Kobiety mają swoje tajne sposoby na przygotowanie kolacji, która będzie zbawieniem dla każdej pani domu lub na triki w sprzątaniu, malowaniu czy szyciu. Musimy mieć alternatywy, bo gdyby nie one to dostałybyśmy bzika. Wyobrażacie sobie szorowanie spalonego garnka przez cały dzień,  zamiast posypanie go kwaskiem cytrynowym? Albo lepienie pierogów za każdym razem kiedy mamy na nie ochotę, zamiast wyciągnięcie ich z zamrażarki? Nawet wolę nie myśleć o braku możliwości zrobienia „to do list” na telefonie, kto by zapamiętał te wszystkie rzeczy do zrobienia? Trzeba sobie radzić oraz ułatwiać życie, dlatego wymyślamy różne patenty na codzienne sytuacje. I dobrze! To się chwali.
Ja w ramach link party z Save the Magic Moments, podzielę się sposobami, którymi ułatwiam sobie swój żywot.

image

SPOSÓB CHMURY NA:

1. Utrwalenie makijażu.
Niesamowita zabawa. Tańce do rana. A my co chwilę musimy chodzić do ubikacji poprawiać makijaż. Dzielnie odchodzimy od znajomych, maszerujemy do łazienki, a gdy wracamy okazuje się, że ominął nas taniec pary młodej (wesele), jak kolega zaskoczył swoją ukochaną i się jej oświadczył lub to jak nasza druga połówka wpadła w tarapaty (impreza). Jesteśmy złe, ponieważ to wszystko ominęło nas przez nietrwały makijaż.
Ja mam na to sposób! Nie jestem typem kobiety, który lubi przebywać z koleżankami godzinami w ubikacji. Wolę dobrze bawić się na sali, ze wszystkimi. Dlatego staram się jak mogę, odwiedzać łazienkę rzadko. Jak to robię, skoro makijaż trzeba poprawiać? Ano, używam pudru ryżowego firmy Paese. Polecam wszystkim kobietom! Matuje i utrwala. Jest jeszcze sposób z lakierem do włosów…

2. Kolację pt. „Niebo w gębie na szybko”.

3. Rzęsy do nieba.
Rzęsy do nieba to od zawsze moje marzenie. Moje są krótkie, ale na szczęście gęste. A co by było gdyby były gęste i długie? Wtedy dopiero byłabym gwiazdą przedmieści. Mój pomysł, tak jak wiele tego typu, wymaga wytrwałości w dążeniu. Nie polecę Wam odżywek, bo … ich nie używam. Nie polecę Wam w tym punkcie nic, natomiast opiszę podobno niebezpieczny sposób na długie jak Golden Gate rzęsy. A co, kto nie ryzykuje ten nie wygrywa :-) A tak całkiem poważnie, kogo nie stać ten kombinuje ;-)
Kupiłam lek na zaćmę, który przy zniżkach dobrze zorganizowanej babci kosztuje około 5 zł. Przy źle zorganizowanej babci trochę więcej, ale wciąż mniej niż odżywki, które zaszczycają nas efektami znacznie później niż owy lek. Minus jest taki, że ślepia mogą się zrobić czerwone, a nawet i ślepe. Dlatego osobom roztrzepanym i nieogarniętym NIE POLECAM. Z resztą nikomu nie polecam, nie narażajcie wzroku. Ja tylko dzielę się moimi tajnymi sposobami! A czy je polecam? Oczywiście, że nie.
Uff, mam czyste sumienie.

4. Prasowanie.
Bardzo prosty sposób. Nazywa się „slow fashion”, czyli coś co mnie ostatnio zainteresowało i na pewno wprowadzę w życie. Kupuj raz, a porządnie. Czyli, ilość ubrań zredukowana do minimum, a co za tym idzie… mniej prasowania ;-)

5.
Piąty należy do Was. Jakie macie swoje sposoby na różne, codzienne sytuacje bądź na sytuacje kryzysowe?

Reklamy