W życiu nie pomyślałabym, że idealnie skrojone garnitury zrobią na mnie tak piorunujące wrażenie, jakie zrobiły, gdy zasiadłam do pierwszego odcinka mojego ulubionego serialu. Zakochałam się w Nowym Jorku, w bohaterach i bohaterkach (te mają zawsze idealnie skrojone sukienki).

„W garniturach”, bo o tym serialu mowa, uwielbiam dosłownie wszystko. Nawet „czarne charaktery”. Plusem serialu jest na pewno głęboka charakterystyka każdego z bohaterów. Nikt nie jest tam „nie dopracowany”, każdy jest stworzony przez scenarzystę w 100%. Mało tego, gdy zabraknie któregoś ogniwa w kancelarii to nie chce nam się oglądać serialu. Wszystkie serialowe charaktery są idealnie zgrane ze sobą (nie oznacza to, że się lubią..) – tworzą całość. O jakiej kancelarii wspomniałam?

O prawniczej. To właśnie tam rozgrywa się większość serialu. Jednak nie ma co liczyć na powtórkę z Ally McBeal, albo Magdy M. czy Prawa Agaty. Nie tędy droga. „W garniturach” to serial prawniczy, w którym prawo jest na pierwszym planie przede wszystkim w pierwszym sezonie, później ten aspekt ucieka na dalszy plan, ale wciąż istnieje. Nie jest to też serial o miłosnych wzlotach z paragrafami w tle. Jest to raczej serial o ludziach. O ich psychice, o tym co powoduje takie, a nie inne zachowania. Tego wszystkiego dowiadujemy się na przykładach głównych bohaterów, których z każdym sezonem staramy się rozszyfrowaćcoraz bardziej.

suits-3
Źródło: http://serialowiec.pl/wp-content/uploads/suits-3.jpg

Harvey Specter – nieziemsko przystojny, stanowczy, władczy, ma prawo w małym paluszku – przyjmuje do pracy w kancelarii Mike’a Ross’a – młodego nieprawdopodbnie inteligentnego chłopaka, który przez pewne przekręty nie skończył studiów na Harvardzie, uczuciowy chłopak, który nie skrzywdziłby nawet muchy. Razem tworzą dream team (mentor i uczeń) i ruszają na podbój wszystkich sądów w Nowym Jorku. A dopełnieniem ich wizerunku jest Donna, bez której Harvey nie kiwnąłby nawet palcem. Asystentka marzenie, zna swojego szefa jak nikt inny. Pewna swojej kobiecości rządzi facetami jak chce, zawsze obdarowując nas niesztampowym żartem. Nawet czarny charakter w serialu budzi uśmiech na twarzy. Louis Litt – odda za kancelarię dosłownie wszystko. Stara się o uznanie Harvey’a i o to, aby być starszym wspólnikiem. Zakochany w kotach i operach cały czas sieje intrygi w kancelarii oraz wyżywa się na pracownikach, którzy są pod nim. Z Louis’em jest tak, że raz go kochamy, a zaraz nienawidzimy. Bardzo barwna postać. Z resztą jak wszystkie wyżej opisane.

Tak bezbłędnie zbudowane postacie muszą podbić serca. Nie ma innego wyjścia. Moje podbiły. Nawet jeśli żeńskiej części nie przypadnie do gustu konwencja i scenariusz serialu to… KOBIETY, warto to oglądać nawet dla zwykłego odprężenia oka. Mam na myśli to, że Harvey podbije serce każdej z nas. Swoją męskością, stanowczością, skrojonym garniturem. Wszystkim. Ach i och. Osobiście, mogę się przyznać, że moje serce skradł już w pierwszym odcinku i… włada nim do dzisiaj. Przeżywam platoniczną miłość.

A co na to Jedyny?

Ogląda odcinki razem ze mną. W końcu, znaleźliśmy serial, który uwielbiamy oby dwoje tak samo.

Gorąco polecam wszystkim, zawsze i wszędzie.

Obsada:

Harvey Specter – Gabriel Macht

Mike Ross – Patrick J. Adams

Louis Litt – Rick Hoffman

Donna Paulsen – Sarah Rafferty

P.S. Kobitki, może zdarzyć się tak, że zakochane w Harvey’u (Gabriel Macht) stracicie głowę i będziecie chciały obejrzeć go w innym filmie. Nie róbcie tego! W innych produkcjach to już nie ten sam Harvey. Czar pryska.

Reklamy