Podróżowanie nie jest wcale takie proste, na jego problematyczność składają się dwie kwestie. Pierwsza – trzeba odłożyć pewną sumę pieniędzy (jeśli marzymy o krajach odległych to ta suma już nie jest „pewną” sumą, tylko „sporą” sumą), a druga kwestia to nic innego jak urlop – często mamy problemy z szefem, który potrzebuje nas najbardziej właśnie wtedy, gdy w kraju który pragniemy zwiedzić jest najlepsza pogoda, albo bilety lotnicze właśnie teraz są najbardziej korzystne. Cóż, życie turysty/podróżnika wcale nie jest proste.

Wtedy, aby choć na chwilę wyruszyć w podróż mamy kilka opcji. Po pierwsze, możemy wybrać weekend „za miastem” i zrezygnować z naszych marzeń o Malezji. Po drugie, możemy przeczytać jakąś ciekawą książkę (uwielbiam!) na temat np. naszej Malezji. Po trzecie, możemy wyciągnąć atlas z podstawówki i podróżować „palcem po mapie” po naszej Malezji … Co jednak mamy począć jeśli zapragniemy wypoczywać w Japonii?

Jeśli szef nie da się przekupić obiecanym sake, zaraz po powrocie to pozostają nam w/w opcje lub odwiedziny FOK.

Tak, tak … napotkałam w wielkim świecie internetowym Foki. Co najlepsze, przypominają z wyglądu ludzi, a ich fokarium to malutkie, japońskie mieszkanie. Jeśli przypadła Ci do gustu moja notka o Japonii i hotelach obsługiwanych przez roboty to blog Fok polubisz jeszcze bardziej. Gwarantuję!

Znajdziemy na nim ciekawostki o japońskim jedzeniu, o kimono, o zwyczajach i o różnych, interesujących miejscach. Przyznaję się bez bicia, że blog odkryłam dzisiaj i właśnie dzisiaj przeczytałam na nim każdą notkę (związaną z Japonią).


Wpisy Fok, które polecam:

  1. O japońskich toaletach, przy nich nawet hotel obsługiwany przez roboty opisywany w mojej notce o Japonii i robotach to pikuś. Zdecydowanie najlepsza notka na blogu. Japończycy mają szerokie wizje co do współczesnych (jak i przyszłych) toalet.
  2. O windzie, która przeprasza za to, że musiałeś długo czekać. 
  3. To co lubię na każdym blogu podróżniczym, czyli 15 rzeczy, których lepiej nie robić w Japonii

Oraz wiele, wiele innych ciekawych notek! Zachęcam do czytania!

Wy zwiedzajcie Japonię, ja biorę się za Toruń ;)
Który wpis podoba Wam się najbardziej? :)

Reklamy