Pocałunki w deszczu, czekoladki i wierszyki ściągnięte z internetu, serenady pod oknem, wypad na romantyczny film do kina, kolacja przy świecach, gonitwy na boso po polanie..

image

Romantyzm „pełną gębą”, ale przyznajmy szczerze, że jest to romantyzm „wpojony”. Telewizja, internet i inni przyjaciele wyrobili w naszej głowie opinie o romantyczności, pokazując nam piękne zdjęcia zrobione przez profesjonalnych fotografów. W komediach romantycznych tych „wpojonych” sposobów  na bycie romantycznym jest od groma… a tak na prawdę spróbujcie któryś z w/w momentów zorganizować i przeżyć albo pomyślcie, czy na prawdę uwielbiacie te czerwone róże? Mi one podobają się tylko w jednym wydaniu – jak są na krzaczku w doniczce i są malutkie (i NIE czerwone). A te standardowe, czerwone i cięte? A fee.
Kto też lubi chodzić bosą stopą po mokrej trawie? Stopa musi być sucha, wtedy jest komfortowo (!) i bosą stopę zawsze może ugryźć jakiś mieszkaniec owej polany.. Co w tym romantycznego?
A pocałunki w deszczu? Spróbujcie, a Wam się odechce. To tylko na filmach wygląda cudownie, w rzeczywistości nie polecam. (chociaż to akurat chciałabym sprawdzić :D)
Za słodkościami w postaci czekoladek nie przepadam, za komediami romantycznymi też, serenady obudziłyby wszystkich moich sąsiadów (tylko nie mnie! Jestem śpiochem), a o świecach do kolacji zawsze zapominam. Poza tym, fajne świece są drogie.
Ależ ten mój ukochany ma ze mną ciężko, co?
Otóż nie! Jedyny nawet bardziej ode mnie nie dostrzega w „tym wszystkim” romantyzmu, bo…jest chłopem ;) (tak mi się wydaje)

Nie bójmy się być romantyczni po swojemu :) Tak jest łatwiej i przyjemniej. Przynajmniej nie musimy udawać, że czerwone róże są naszymi ulubionymi i że ten wierszyk dołączony do nich jest na prawdę piękny.
Romantyzm, który ja dostrzegam w moim związku to:
○ przynoszenie jedzenia do pracy (dzisiaj trafiła mi się dziczyzna ;) ),które w dodatku ukochana osoba zrobiła sama
○leżenie -a potem spanie- pod gołym niebem, ale tylko  dlatego, że w domu za gorąco podczas afrykańskich upałów,
○  trzymanie się za nogę/rękę podczas jazdy,
○ wspólne gotowanie
○ wspólne prysznice i kąpiele
○ miły sms, który uświadamia nam, że ktoś o nas pamięta/myśli
○ poranna herbata do łóżka
○ rywalizowanie ze sobą podczas gry w Wordtament
..i wiele, wiele innych.
Romantyczne jest to, że ukochana osoba z Tobą jest. To wszystko. Wcale być nie musi, więc czyż to nie szczyt romantyzmu, że nie musi, a chce? Bądźmy romantyczni i kochani codziennie. Nie tylko w urodziny i walentynki ;)

Idziemy z Jedynym i winem oglądać spadające gwiazdy. I nie dlatego, że chcemy być romantyczni tylko dlatego, że marzymy o tylu rzeczach, że tylko noc spadających gwiazd może nam pomóc..;)
A dla Was czym jest romantyzm? Jak się przejawia?

Reklamy