Moi drodzy, moi drodzy …

Kopnął mnie wczoraj zaszczyt! Nigdy nic nie wygrywałam, o wyróżnieniach też sobie nie przypominam, aż tu nagle nadszedł ten dzień.

Źródło: http://italiapozaszlakiem.blogspot.com/2014/10/liebster-blog-award-teraz-juz-wiem-o-co.html
Źródło: http://italiapozaszlakiem.blogspot.com/2014/10/liebster-blog-award-teraz-juz-wiem-o-co.html

Zostałam wyróżniona  Liebster Blog Award, czytajcie na obrazku obok o co w tym chodzi, a ja w tym czasie bardzo chciałabym podziękować Papudze, która mnie nominowała. Dzięki tej nominacji, zapewniłaś mi udany dzień. Dziękuję!


Pytania Papugi

1. Z czym, jako bloger, najbardziej się zmagasz? Najbardziej zmagam się z poprawnym stawianiem przecinków! Jest to dla mnie największe utrapienie.

2. Pierwsza rzecz, którą robisz po wstaniu z łóżka? Jeszcze na leżąco (zanim wstanę) sprawdzam telefon i wszystkie konta jakie posiadam w cyberprzestrzeni, a gdy już wstanę to powolnym krokiem, wędruję do kuchni w celu uzupełnienia płynów. Nieważne czy jest to kawa, herbata czy woda … Musi być mokre! :)

3. Ostatnia książka jaką czytałeś/czytałaś? Skończyłam czytać książkę Agaty Christie „Niespodziewany gość”, zaczęłam Wojciecha Cejrowskiego „Wyspa na prerii”, a w kolejce czeka już Waris Dirie „Przełamać tabu”.

4. Twój śmieszny nawyk to….? Nie mam pojęcia! Pewnie dlatego, że jest to nawyk i nie zwracam już na niego uwagi :)

5. Kindle czy książka? Co to jest Kindle? ;) Oczywiście, że książka! Zapach książki jest niezastąpiony, dotyk kartek również. Wtedy mogę zżyć się z książką, poczuć ją. Kindle wydaje mi się taki obcy i zimny.

6. Twój sąsiad… boi się mojego psa, który szczeka na wszystkich i wszystko, bo musi „się przywitać”.

7. Czego nigdy byś nie ubrała/ ubrał? Hmm, chyba ubrałabym wszystko. Problem pojawiłby się wtedy gdy musiałabym w tym wyjść na „światło dzienne”. Nigdy nie pokazałabym się nikomu w lateksie. Nieważne czy byłby to spodnie, bluzka, kombinezon czy inne cuda.

8. W Papudze lubię/ nie lubię … Lubię to, że nawet z pozoru nudny temat potrafi opisać tak, że nie można przestać czytać. Nie lubię tego, że tak rzadko dodaje nowe notki (na które zawsze czekam)!

9. Wpadam w furię gdy… Dużo tego. Ogółem jestem furiatką. ;) Wpadam w furię m.in. gdy muszę podjąć za kogoś decyzję.

10. Ulubiony magazyn… Gazet nie czytam, wszystko czego potrzebuję jest w internecie.

11. Pierwsza rzecz, która przychodzi Ci do głowy, gdy słyszysz USA: Milion rzeczy na raz. McDonald, grubi ludzie, długonogie blond piękności ze sztucznymi piersiami, Hollywood, Barack Obama.


Blogi, które polecam i nominuję

 1. Ciocia Ebi – kopalnia wiedzy o książkach i nie tylko.10348596_738621922896410_1444548793208133449_n Jeśli jednak Twoje oczy są zmęczone i nie chcesz męczyć ich czytaniem, możesz posłuchać Cioci Ebi. To nie tylko blogerka, ale i vlogerka :)
 2. Jukkasarasti – to co bardzo lubię, czyli codzienne przemyślenia i opinie, przeplatane pysznymi przepisami. Inaczej ujmując, mama bloguje :)
 3. Kultura-osobista, czyli odskocznia w świat kultury. Blog o osobach kultury i o samej kulturze :) Nigdy tam się nie wypowiadam, bo nigdy nie mam nic do dodania. Jest ciekawie. Na prawdę :)
 4. Pierogowo – blog całkiem nowy, ale wyczuwam potencjał. Polecam szczególnie tym, którzy są miłośnikami pierogów. Tak jak ja. W dzieciństwie jadłam ich 36! Dlatego myślę, że ten blog ma szanse być moim ulubionym.
 5. Lifestylepositive – czyli świat widziany oczami kobiet. Dokładniej Mariolki i Dominiki.cropped-profilowe1 Lekki, miły blog, który uświadamia nam, że nie jesteśmy sami, gdy mówimy np. „od jutra się odchudzam” ;)
 6. Oczy tej Małej – oryginalny pomysł na bloga. Otóż, „ta Mała” publikuje zasłyszane przez przypadek rozmowy obcych ludzi lub własne „small talk” z nieznajomymi. Notki zazwyczaj są krótkie, ale skłaniają do refleksji :)
 7. logo_najmniejszeMarilabo – blog o świadomym życiu. Uwielbiam! Jest śliczny, przyjemny, schludny i przede wszystkim świetnie pisany! Muszę Wam zdradzić, że autorka bardzo pomogła mi w założeniu mojego bloga. Jej notki przekazują ogrom wiedzy, ale nie tylko w kwestiach prowadzenia bloga. Możemy przeczytać tam o realizowaniu marzeń, relaksie czy tym jak spakować walizkę na weekend :)
 8. Inspiracje w moim mieszkaniu – jeden z lepszych blogów o wnętrzach. Bardzo mi się przydaje podczas remontów :)
 9. OHMFH –  Wszystko dla tych, którzyBez nazwy 3 pragną się rozwijać. Czysto, ładnie, przestronnie – tak jak lubię. Polecam!
 10. Notes Matki – matką nie jestem, ale dzieci uwielbiam. Dlatego ten blog tak mi się podoba :)
 11. Wredna Zouza – o polityce, którą bardzo lubię, którą się interesuję, jednak wiem jakie budzi kontrowersje, dlatego nie poruszam tego tematu u siebie. Nie jestem tak odważna jak Zouza ;)

  Moje pytania

1. Podróż marzeń to …?

2. Jakie są zalety prowadzenia bloga?

3. Jaką książkę byś mi poleciła?

4. Najpiękniejsze miejsce na ziemi w którym byłaś, to…?

5. Jezioro, morze czy góry?

6. Podziel się marzeniem, które udało Ci się spełnić :)

7. Której czynności nie znosisz robić?

8. Księgarnia, antykwariat czy biblioteka? Czyli, wolisz kupować nowe książki, kupować używane książki czy nie kupować i wypożyczać? :)

9.  Jeśli paliłby Ci się dom i mogłabyś wziąć (i ocalić) z niego jedną rzecz, co by to było?

10. Polak, którego podziwiasz?

11. Nieśmiertelność czy nieskończone bogactwo, co byś wybrała?


Liebster Blog Award wymaga 11 nominacji innych blogów, dlatego w poszukiwaniu moich nominacji wyruszyłam w zakątki internetu i znalazłam niektóre perełki, które mam zamiar śledzić. Niektóre nominowane blogi śledzę od wczoraj, niektóre trochę dłużej. Przecież dopiero jako bloger się rozkręcam, więc cieszę się, że zostałam „zmuszona” do poszukiwania nowych, mniej znanych blogerów. Zazwyczaj czytuję tych, którzy cieszą się wielką popularnością, a przecież akcja dotyczy tych, którzy są niedostrzegani (a powinni!) :)

Akcja Liebster Blog Award zainspirowała mnie do wprowadzenia nowej kategorii na blogu. Będzie to dział poświęcony blogom, które lubię i czytam. Jest ich wiele. Co prawda, blogerzy których czytam regularnie, nie cierpią na brak czytelników, ale dlaczego mam się nimi z Wami nie podzielić?

Dziękuję Papudze z USA! Jej blog nominowałabym również, ale podobno nie wolno nominować tego, który nominował Ciebie :P Tak czy siak, zapraszam wszystkich czytających w internetowe progi Papugi, wystarczy kliknąć tu lub szukać ukrytych linków z jej blogiem w notce. (PODPOWIEDŹ: znajdują się tam gdzie o Niej wspominam) Na prawdę warto wpaść tam z odwiedzinami :)

Przepraszam za brak ładu, ale komputer mi się przegrzewa i każde pisane słowo w tej notce jest pisane z wielkim stresem :P

Pozdrawiam blogerzy! :)

Reklamy