Wampiry, pająki, krew, mgła, trupy. Sceneria prosto z horroru, która już niedługo zawita do nas…
Stany Zjednoczone, Kanada i Wielka Brytania są od Polski lepsze na pewno w jednym aspekcie – świętowaniu Halloween. Aby nasz kraj nie przegrywał w przedbiegach wraz ze znajomymi robimy Halloween.

Moi znajomi uwielbiają imprezy tematyczne, prawie każda domówka, każdy grill czy wyjście jest silnie związane z wymyśloną przez nas tematyką. W tamtym roku nie mogłam towarzyszyć im podczas imprezy Halloween, ale w tym roku na pewno to zrobię. Będzie to, jak zwykle, najlepsza impreza roku. Zdjęcia z tamtego roku są niesamowite. Każdy wziął do serca przebranie i nie poszedł na łatwiznę. Mieszkanie znajomych wyglądało jak z horroru, ale o tym zaraz ..

W Polsce, Halloween budzi kontrowersje. Przede wszystkim, nie jest to święto związane z Kościołem Katolickim. Stąd problemy w jego huczym obchodzeniu. Jednak faktem jest to, że zaraz po Bożym Narodzeniu, cieszy się największą popularnością! Kościół swoją „anty” postawę tłumaczy pogańskim pochodzeniem święta oraz tym, że noc z 31 października na 1 listopada jest także ważnym świętem w Kościele Szatana. Dlatego obchodzenie Halloween to dla Kościoła kult diabła.
Hmm, my szatana nie wielbimy. Nie oddajemy mu żadnych chwał na naszych imprezach. Po prostu, jest to dla nas świetna okazja do wspólnego spotkania i …właśnie w tę noc jesteśmy zwolnieni z wymyślania tematu imprezy. To wszystko.

Notkę piszę tak wcześnie, ponieważ u nas przygotowania juz trwają. Nie chcę kombinować przebrania na ostatnią chwilę. Chcę żeby moje przebranie było dopracowane, ale żeby nie kosztowało fortuny. Nie czarujmy się, cztery wesela i remont swoje kosztują..
Dlatego mam zadanie/prośbę dla Was, piszcie mi w co mogłabym się ubrać w tym roku. Ma być NIE tandetnie i NIE drogo.
Ja w zamian za to podzielę się z Wami pomysłami na wystrój domu oraz tematyczne przekąski.
Dzisiaj czas na pyszności. W kolejnej notce o tej tematyce będą pomysły na wystrój domu, a w następnych wpisach książki i filmy związane z Halloween. Cykl ten zakończy się 31 października :)
Zdjęć z naszej imprezy niestety udostępniać nie będę. Dlatego posilę się zdjęciami z internetu. Jednak jestem świadkiem, że to co opiszę jest do zrobienia. Jadłam, robiłam, próbowałam :)

1. Palce czarownicy

wpid-image5.jpg
Ja widziałam w takiej odsłonie. :) Źródło: https://happyhudsonhousewife.wordpress.com/

Wrr, przerażające, ale jakie pyszne! Idealne na przekąskę podczas Halloween, świetnie sprawdzają się jako „coś do chrupania” podczas rozmowy dwóch Zombie :)
Przepis znajdziecie tutaj.

image
Tutaj podane z czekoladą, która wygląda jak ziemia :) Źródło: http://biurorekordow.pl/straszne-jedzenie-na-halloween-20-super-pomyslow/

3. Robaki

Nie ma nic prostszego od tego! Mój ulubiony przepis w stylu Halloween, bo najprostszy.
Wiążemy słomki gumką, wkładamy do szklanki (lub miseczki), tak aby stały w niej. Następnie zalewamy wszystkie słomki galaretką i czekamy aż nasza galaretką stężeje. Później, wlewamy do nich ciepłą wodę, aby galaretkę uwolnić ze słomek. Gdy tak się stanie, zaczną wypływać nam gotowe robaczkiii.. mniamm :)

3. Shoty w strzykawkach
Od straszenia wszystkich po kolei, nawet rozgadanym czarownicom może zaschnąć w gardle…  Wtedy zbawieniem będzie porcja trunku z krwi ;) Przepis

4. Mumie
Mumia musi być! Również na stole. Bardzo prosty przepis na parówkowe mumie znajdziecie tu.

5. Tort

image
Źródło: http://album.sanook.com/files/1787432

Tort może być najlepiej wyglądającą przystawką! Ozdobi nasz stół na pewno. Może być w kształcie odciętej ręki, głowy lub w kształcie mózgu. Dla osób lubiących mocniejsze klimaty i typowo czarny humor, wykonywane są torty w kształcie zabitych dzieci. Tort zawsze najlepiej zamówić… no chyba że jest się niezwykle uzdolnionym artystycznie i kulinarnie :)

Można jeszcze podać trumny Draculi, duszki, pająki, kości i wiele, wiele innych :) W tym roku je wypróbuję i podzielę się z Wami moimi doznaniami.

Teraz Wasza kolej, do dzieła! :)

Reklamy