Pokój bez książek to jak ciało bez duszy.
Gilbert Keith Chesterton

Już niedługo remonty zaczną się pełną parą. Pieniądze zaczną z kieszeni wypływać z prędkością Pendolino, pojawi się na pewno złość i wymyślanie opcji zastępczych, bo na pewno nie będzie mnie stać na wszystkie moje pomysły.

Jednak, każdy z nas posiada duszę to dlaczego mam pozbawiać tego mojego mieszkania? :)
Książki są duszą mieszkania. Dlatego też, w moim nowym mieszkaniu będą mieć swoje własne miejsce. Teraz schowane są w szafce, bo nie mam możliwości trzymania ich w jakiejś specjalnej gablotce czy na półce. Jednak wizja mojej przyszłej biblioteczki siedzi w mojej głowie i będzie zrealizowana na pewno. Nawet kosztem nowego zlewu czy kuchenki. :)

Moja biblioteczka nie będzie się wyróżniała niczym szczególnym – będzie to półka z płyt gipsowych umiejscowiona w centralnym miejscu w mieszkaniu. Będzie podświetlana i czarna. Pomieszczenie będzie biało – błękitne, dlatego dzięki czarnemu moje książki będą w centrum.
Jednak, przy rozmyślaniu o mojej bibliotece musiałam pooglądać innych pomysły na biblioteki, a te są czaderskie.

image

Ja na takie nie skusiłam się z kilku powodów.
Po pierwsze, cena. Te piękne wymyślne półki na pewno posiadają również piękna cenę.

image

Po drugie, miejsce. Często zajmują dużo miejsca. W domu lub dużym mieszkaniu sprawdzą się doskonale, jednak nie w mieszkaniu które ma 48 m2.

Po trzecie, książki. A dokładniej ich ilość. Te półki są stworzone dla posiadaczy ogromnej ilości książek. Mój zbiór do takich nie należy. Póki co ;)

Macie swoje biblioteczki? :)


 

zdjęcia pobrane z :

http://chceszsalon.pl/2014/12/02/regaly-na-ksiazki-jak-wybrac-odpowiedni-mebel-do-naszego-domu/

http://www.dosedeilusao.com/?tag=legais

http://www.amazinginteriordesign.com/10-awesome-tree-inspired-home-decor-ideas/

Reklamy