Cudze chwalicie, swego nie znacie,
Sami nie wiecie, co posiadacie.

Ach, jakie ten Remi Gaillard ma wspaniałe pomysły. Jego filmiki doprowadzają większość ludzi do przepukliny – tak chłopak rozbawia.
A Rafael Mantesso, jaki miał pomysł na popularność! Fotki z jego psem są niesamowite! A Irina Shayk jakie ma piękne nogi, do samego nieba.  A książę William, ten to przystojniacha. Beckhamowie to klasa sama w sobie, a program Ellen DeGeneres jest najlepszy.

Wszystko fajnie. Wyżej wymienione osoby są wspaniałe w swoim fachu i w tym co robią. Sama całkiem niedawno zachwycałam się Rafaelem Mantesso, Ellen uwielbiam, a Remi Gaillard rozbawia mnie do łez. Tylko gdzie miejsce dla Polaków?

Dzielnie maszerując po blogach, zauważyłam pewną tendencję. Mianowicie, uwielbiamy wszystko co jest zagraniczne, a wszystko co polskie jest złe. Nie chodzi mi o to, aby budzić ślepy patriotyzm, który spowoduje chore zakochanie się we wszystkim co polskie. To też byłoby złe. Jednak chciałabym, aby w nas pojawiło się więcej obiektywizmu.
W pogoni za „zagranicznością”, dorobiliśmy się polskiego Brada Pitta, polska Angelinę Jolie, polskich Beckhamów i innych. Trochę to chore, bo uważam, że Maciej Zakościelny wolałby zostać Maćkiem Zakościelnym, a nie Pittem. Lewandowscy mają swoje nazwisko, nie potrzebują pożyczać go od Beckhamów. Tak samo Szczęsny i (nie)szczęsna Marina.

Dlatego ja, ku chwale tego co polskie, pochwalę w swym wpisie młodych Polaków, którzy są sobą, których szanuję i którzy znaleźli sposób na siebie i biznes.

1. Łukasz Jakóbiak
Człowiek, który udowodnił, że jego kawalerka jest jednym z najfajniejszych miejsc w kraju. Człowiek, który mobilizuje wszystkich goniących za sławą. Pokazuje im, że można się wybić w show biznesie bez znajomości Fibaka czy sztucznych piersi Natalii Siwiec. Gdy ma się dobry pomysł to nawet wielki kapitał nie jest potrzebny. Wystarczy 20mŁukasza :) Jego gośćmi byli m.in. Krzysztof Hołowczyc, Joanna Brodzik, Patrycja Markowska, Zbigniew Wodecki.
Co wyróżnia jego program? Na pewno forma kręcenia, używa do tego 3 iPhone’ów oraz to, że rozmowa z Łukaszem wydaje się być czystą przyjemnością – nie spotka się tam chamskich żartów, osobistych wycieczek czy taniej sensacji. Wywiad jest zawsze przeprowadzony z klasą.
Sam Łukasz mówi, że początki były trudne. Jednak jego sukces ukazuje, że nie warto się poddawać.

2. Duet „Make life harder” – totalne przeciwieństwo Łukasza. Jednak swoim pomysłem osiągnęli popularność. O ile Łukasz Jakóbiak wykorzystał do tego swoją kawalerkę, o tyle Ci dwaj panowie wykorzystali to co w Polsce idzie najlepiej – hejt. A dokładniej hejt na Kasię Tusk i jej blog „Make life easier”. Osobiście jestem ich fanką, ponieważ sposób w jaki „hejtują” jest dość przyjemny. Ironia, sarkazm i przedrzeźnianie – żadnych mega chamskich, prostackich tekstów. Nie lubię hipokryzji i pochodnych od tego terminu, dlatego lubię jak jest zwalczana. Kasia jest dla mnie pochodną od hipokrytki, bo jak osoba tak bogata może doradzać przeciętnej Polce, aby zmieniła swoje życie na easier?
Na easier Kasia zmieniła póki co życie tylko chłopakom z „Make life harder”. Jest ich muzą.

3. Anja Rubik
„Koń, kościotrup, szkapa”, według Polaków. Mimo że niczym się nie różni od zagranicznych koleżanek z jej fachu. One wszystkie są piękne, nasza Polka dla nas jest okropna. Faktem jest to, że jej uroda do mnie nie przemawia, ale to nie ja się znam na modzie. Jej osiągnięcia w świecie modelek i projektantów mówią same za siebie. Nie trzeba być wielkim znawcą, aby wiedzieć, że udział w reklamach i pokazach dla Armaniego czy Chanel to ogromne sukcesy i że Vouge (nawet rumuński) nie umieszcza na okładkach Haliny z Ełku tylko Anię z Rzeszowa :)

4. Anna Lewandowska
Nie przepadam za nią. Czasami boję się, że wyskoczy mi z lodówki. Jednak nie mogę powiedzieć, że jest to niewłaściwa osoba na niewłaściwym miejscu. Ma niesamowite osiągnięcia w karate, do których doszła sama – nie przez małżeństwo z Lewandowskim. Ma swój program, popularność i świetną sylwetkę. Nie kupiła sobie tego wszystkiego za pieniądze męża, ona doszła do tego sama i za to ją cenię.

image

Mogłabym pisać tutaj jeszcze o naszych blogerkach modowych, o Wardędze, o Niekrytym krytyku, o Margaret i o wielu Polakach uzdolnionych wokalnie, ale kto czyta długie notki?

Reklamy